Troje ósmoklasistów z naszej szkoły wzięło udział w rejonowych eliminacjach do 4. edycji Wojewódzkiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – niezłomni obrońcy Rzeczypospolitej”. Byli to Alina Kolasińska, Julian Aleksiński i Gracjan Nowicki.
Nasi uczniowie już po raz trzeci pojechali z panią Chojnacką na obóz narciarski do Białki Tatrzańskiej.
W czwartek 25 stycznia odbył się w naszej szkole bal karnawałowy tradycyjnie zwany choinką szkolną.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka, uczniowie klas młodszych wykonali kartki i napisali piękne, z serca płynące życzeniami.

Rok 2023 był Rokiem Mikołaja Kopernika. Datę powiązano z 550 rocznicą urodzin Mikołaja Kopernika. W związku z tym tydzień 11-15 grudnia poprzedniego roku był w naszej szkole tygodniem Mikołaja Kopernika. Włączyliśmy się w ten sposób w obchody „roku Kopernikańskiego”.

W dniach 19.02.2024-15.03.2024 roku przeprowadzona będzie rekrutacja dzieci do klas I na rok szkolny 2024/2025 zamieszkałych w obwodzie szkoły.
Kolejna lekcja historii w klasach piątych z cyklu „Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam,  pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”  Cytat ten przypisywany Konfucjuszowi, starożytnemu chińskiemu myślicielowi, pokazuje nam pewną prawdę o uczeniu się: im bardziej jesteśmy zaangażowani tym lepsze są rezultaty.

15-01-2024

Góra grosza

Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie zaprasza wszystkie klasy do wzięcia udziału w XXIV edycji Góry Grosza.

Jak co roku, uczniowie klas młodszych wzięli udział w akcji "Bożonarodzeniowa kartka dla seniora".

Szkolny Klub Wolontariatu serdecznie dziękuje wszystkim, którzy okazali serce naszym "braciom mniejszym".

ul. Jerozolimska 73
tel. / fax: 44 732-37-31
e-mail: sp5@sp5.piotrkow.pl

Piątek 19 kwietnia 2024

Konrada, Leontyna, Werner, Leona, Włodzimierz, Irydion, Cieszyrad, Leon, Pafnucy

Ile czasu spędzasz przed komputerem w weekend?

Zobacz wyniki