Niepodległościowy escape room

W czwartek 15 listopada 2018 r. uczennice z klasy VIIc wraz z wychowawczynią panią Marią Fajer udały się do WODN w Piotrkowie Tryb., aby uczestniczyć w grze edukacyjnej „Kto  Ty jesteś? Polak mały” z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uczniowie zostali zamknięci  na wystawie „Moja Niepodległa” – pomieszczenie stało się niepodległościowym escape roomem.  Dziewczęta, aby się wydostać musiały pokonać szereg przeszkód, począwszy od odśpiewania hymnu, a skończywszy na odnalezieniu klucza do pokoju. Po drodze szukały odpowiedzi na pytania związane z wydarzeniami z 1918 roku, rozwiązywały krzyżówki, szukały eksponatów. Było dużo świetnej zabawy, gdyż czasami trzeba było zajrzeć do słownika, czasami pod krzesło, zdjąć ze ściany zegar, innym razem użyć lupy aby odczytać ze zdjęcia starej gazety ważną informację.
Uczennicom dzięki  wiedzy historycznej i wspaniałej współpracy udało się opuścić escape room w wyznaczonym czasie, za co otrzymały dyplom i słodki poczęstunek. Zdobyta wiedza i wrażenia z zabawy pozostaną na dłużej.
W projekcie wzięły udział: M. Bronka, W. Dudar, M. Gronowska, A. Kafarska, A. Kosmowska. J. Łojek, A. Pabich, W. Robakowska, N. Wójtowicz, W. Zamczała.