Trzecie miejsce w konkursie ekologiczno-literackim

W czwartek 26 października 2017 r. w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie Trybunalskim, odbył się konkurs ekologiczno- literacki „Ryby, płazy, wodorosty – ekosystem nie jest prosty”.

Konkurs składał się z trzech etapów:
I etap – „Ryby tańczą, nie śpiewają, bo głosu nie mają” – scenka pantomimiczna o tym, co dzieje się pod wodą;
II etap – Wodne stwory rozróżniamy, bo wiedzę ogromną mamy – quiz wiedzy przyrodniczej;
III etap – Rymowana ilustracja – twórczość literacka uczestników konkursu; każda drużyna losowała ilustrację, do której musiała ułożyć 6-8-wersową rymowankę.
Naszą szkołę w konkursie reprezentowała drużyna uczennic klas szóstych w składzie: Aleksandra Balicka, Maria Bronka, Wiktoria Dudar, Aleksandra Kosmowska oraz Anna Pabich. Dziewczynki wykazały się dużymi zdolnościami aktorskimi  oraz wiedzą przyrodniczą. W klasyfikacji końcowej wywalczyły III miejsce.
Drużynę do konkursu przygotowały panie Alicja Pabich oraz Sabina Dudar.