Uczniowie klasy Va zaopiekowali się koalą

Informacje o pożarach i licznych ofiarach wśród zwierząt w Australii  dotarły również do uczniów klasy VA Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim.
Z pomocą wychowawcy klasy oraz rodziców, klasa VA przystąpiła do wirtualnej adopcji koali o imieniu Lion Leo przebywającego w  lecznicy Port Macquarie Koala Hospital.
Mieszkanka Australii znalazła młodego  koalę na podwórku ze swoimi psami na początku września 2019 roku. Była zaniepokojona, że ​​koala mógł zostać zaatakowany i zraniony. Podczas badania w Koala Hospital, pracownicy z przyjemnością stwierdzili, że miał ranę tylko na jednej nodze. Odkryli również, że ma niesamowite, piękne niebieskie oczy. Jest to rzadkie zjawisko genetyczne u zwierząt tego gatunku, które czasami przyjmowane są do szpitala z jednym niebieskim i jednym brązowym okiem, ale bardzo rzadko oboma niebieskimi.
 Koala Hospital współpracuje z Klubem Lions z Port Macquarie-Tacking Point tworząc program Koala Smart, który  ma na celu zachęcenie uczniów do znalezienia sposobów na odwrócenie procesu spadku liczby koali na świecie. Program Koala Smart jest tak ważny, że nasza niebieskooka Koala o imieniu Lion Leo została jego Ambasadorem.

Koala Adoption Certificate NEW (pdf) 0.20mb, (Pobrań: 91)