Walentynkowa poczta

W środę 14 lutego 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Zakochanych, czyli tradycyjne Walentynki.
Jest to coroczne święto przypadające 14 lutego. Nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem). Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych. Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Samorząd Uczniowski zaraz po feriach rozpoczął przygotowania do tego szczególnego dnia. Przygotowana została specjalna skrzynka pocztowa, do której można było wrzucać samodzielnie przez siebie wykonane lub kupione kartki walentynkowe. Uczniowie bardzo chętnie powierzali swoje Walentynki szkolnej poczcie. W środę na szkolne amorki rozdawały walentynkowe kartki adresatom.