Wycieczka do stolicy

W  piątek 3 listopada 2017 r. odbyła się wycieczka klas VIIb i VIa do Warszawy.
Pierwszym punktem programu wycieczki było zwiedzanie Telewizji Polskiej, gdzie uczestnicy wycieczki mieli okazję dowiedzieć się jak „od kuchni” wygląda tworzenie programów telewizyjnych i zobaczyć studia nagraniowe. Odwiedzili m.in. studio 4 gdzie nagrywany jest popularny program pt. „Jaka to melodia” oraz studio „Pytania na śniadanie”. Następnym punktem programu wycieczki był Stadion Narodowy. Przewodnik opowiedział uczestnikom wycieczki o tym, jak wyglądają i ile kosztują przygotowania do spotkań piłkarskich oraz oprowadził uczniów po najciekawszych miejscach stadionu. Następnie dzieci zjadły posiłek i udały się pod budynek Sejmu RP. Po wejściu do budynku Sejmu dzieci zapoznały się z historią polskiego parlamentu i zwiedziły salę obrad oraz hol główny, gdzie wmurowane są tablice upamiętniające ofiary II wojny światowej, katastrofy smoleńskiej jak również tablica upamiętniająca VII pielgrzymkę papieża Jana  Pawła II do Polski.