Zimowy happening

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia uczniowie klas siódmych zorganizowali zimowy happening.
            Ferie tuż… tuż… i za oknem zrobiło się znów biało - rozmarzyliśmy się, zadając sobie pytanie: - Czy odpoczywając będziemy mogli lepić bałwana, zjeżdżać na sankach, korzystać
w pełni z uroków zimy?
            W  tym momencie, na kilka dni przed feriami, warto podsumować nasz szkolny Happening, który przygotowaliśmy my – uczniowie z  klasy VII a, VII b, VII c.  Celem było przywołanie białej zimy na  czas świąt  Bożego Narodzenia. Rozpoczynając akcję, zwróciliśmy się do uczniów
 i nauczycieli z prośbą, aby ubrali się na biało i niebiesko oraz  przygotowali białe śnieżynki, które później rozrzucaliśmy po całej szkole.
       - Gwiazdkami ozdobiliśmy prawie całą szkołę. – Oliwka.
  • Wspaniały pomysł, zabawa przy rozdawaniu i rozrzucaniu śnieżynek była wspaniała – Daria.
  • Wróciłem do domu po plastyce i opowiedziałem mamie. Pomysł akcji bardzo się jej spodobał – Damian.
  • Cały wieczór poprzedzający akcję wycinałam z mamą śnieżynki- Julka.

Obkleiliśmy  papierowymi gwiazdkami  także okna, drzwi oraz ściany,  przygotowaliśmy transparenty, z którymi chodziliśmy po szkole. Na transparentach widniały napisy: „Chcemy śniegu!”, „Pada śnieg, pada śnieg”. Akcja nabierała tempa.
            Śnieg spadł już drugiego dnia Happeningu i ucieszył nawet najpoważniejsze osoby w naszej szkole. Zaraz potem stopniał, ale nie traciliśmy nadziei. Rozpoczął się kolejny pochód
z transparentami oraz zdjęcia przy choince. Każdy z nas trzymał kartki z literami tworzące napis: „PADA ŚNIEG, PADA ŚNIEG”.

- Cierpliwie trwaliśmy w bezruchu z uśmiechami na twarzy. –Kinga.
  • Choć minęłacała przerwa, to było warto. –Natalia.
  • Rozweseliliśmy wielu uczniów – Roksana.
  • Happening udał się i spadł śnieg. –Filip.
  • Świetnie się bawiliśmy- Roxana.

I chociaż święta minęły bez odrobiny białego puchu, to najważniejsze, że wspólnie razem bawiliśmy się, śmialiśmy i spędzaliśmy czas.
W następnym roku szkolnym  musimy naszą akcję koniecznie powtórzyć i postaramy sie włączyć w nią więcej osób.

Siódmoklasiści z poczuciem humoru wraz z pomysłodawcą panią Iwoną Sobańską