Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
Proszę wpisać wynik dodawania:

Czynna od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 14.00.

Biblioteka jest ośrodkiem edukacji czytelniczej i medialnej, posiada czytelnię, w której można korzystać z księgozbioru podręcznego oraz przytulne miejsce do czytania dla chętnych czytelników. W skład księgozbioru wchodzą lektury szkolne, lektury uzupełniające, wybrane pozycje z literatury. W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny: literatura popularnonaukowa, encyklopedie.

Tutaj też znajduje się pracownia multimedialna, w której uczniowie mogą korzystać z zasobów Internetu.Stanowiska komputerowe w czytelni szkoły zostały zainstalowane w celu wyszukiwania informacji. Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM) czynne jest w godzinach pracy biblioteki. Opiekunem biblioteki szkolnej jest Anna Misztela.

Nasi uczniowie odwiedzają też bibliotekę miejską, gdzie uczestniczą w spotkaniach z autorami książek i poznają zasoby biblioteki publicznej oraz uczestniczą w lekcjach bibliotecznych.

Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej

Centrum służy czytelnikom jako źródło wiedzy w godzinach pracy biblioteki szkolnej.

• Opiekunem ICIM jest nauczyciel bibliotekarz Anna Misztela.
  • Z Centrum korzystać mogą nieodpłatnie wszyscy uczniowie oraz pracownicy j SP nr 5 w Piotrkowie Tryb.
  • Komputery w bibliotece służą wyłącznie do celów edukacyjnych, tzn. do poszukiwań źródłowych za pomocą sieci Internetowej  oraz do wykorzystywania programów multimedialnych dostępnych w bibliotece.
  • Jednorazowo można korzystać ze stanowiska komputerowego 45 minut..
  • Przy jednym stanowisku mogą znajdować się maksymalnie dwie osoby, pracujące w ciszy i nie zakłócające rytmu pracy biblioteki.
  • W Centrum istnieje możliwość wykonania pojedynczych wydruków tekstu tylko za zgodą opiekuna ICIM i po wcześniejszym zaopatrzeniu się we własny papier. Użytkownikowi nie wolno dokonywać jakichkolwiek napraw i przekonfigurowania sprzętu. Wszelkie nieprawidłowości oraz uszkodzenia sprzętu należy niezwłocznie zgłosić opiekunowi pracowni.