Jesteś tu: » Strona główna » Rekrutacja

w Piotrkowie Trybunalskim
od 1 września 2015 r.

Szanowni Rodzice

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim- uwzględniając postanowienia przepisów ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) oraz art. 8 ust. 2 ustawy z dnia 6 grudnia 2013 r. o zmianie ustawy o systemie oświaty oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2014 r. poz.7) i Statutu Szkoły.

i n f o r m u j e,  że:

W roku szkolnym 2015/2016 do klasy I szkoły podstawowej przyjmowane są dzieci urodzone w 2009 r. oraz dzieci urodzone w okresie od 1 lipca 2008 r. do 31 grudnia 2008 r.

Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły są przyjmowane z urzędu (nie podlegają rygorom rekrutacji) po złożeniu przez rodziców zgłoszenia. Formularz zgłoszenia można pobrać w sekretariacie szkoły lub ze strony internetowej szkoły.

Dzieci zamieszkałe poza obwodem szkoły mogą być przyjęte do klasy I po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego, jeżeli szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Postępowanie rekrutacyjne dla dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły  prowadzone jest na wniosek rodziców dziecka. Formularz wniosku dostępny jest w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej szkoły.

W postępowaniu rekrutacyjnym brane są pod uwagę następujące kryteria z odpowiadającą im określoną

liczbą punktów:

Lp.

Nazwa kryterium

Liczba punktów

1.

Rodzice/opiekunowie dziecka pracują w rejonie szkoły.

8

2.

Rodzice/opiekunowie lub dziadkowie dziecka zamieszkują w rejonie szkoły

4

3.

Spełnianie obowiązku przygotowania przedszkolnego w oddziale przedszkolnym znajdującym się w budynku Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim

6

4.

Uczęszczanie rodzeństwa, rodzica do Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi w Piotrkowie Trybunalskim (tradycje rodzinne)

10

5.

Zamieszkanie na terenie Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

2

1. W przypadku spełniania kryterium, określonego w punkcie 1,2 i 5 - należy do wniosku dołączyć stosowne oświadczenie, w którym składający oświadczenie jest obowiązany do zawarcia klauzuli następującej treści: „Jestem świadoma/y odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia”.
  2. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza Komisja Rekrutacyjna powołana przez Dyrektora Szkoły
  3. Postępowanie rekrutacyjne przeprowadzone zostanie w terminie od 15 marca 2015 r. do 31 marca  2015 r.
  4. Wniosek o przyjęcie wraz z dokumentami (oświadczeniami) należy składać w sekretariacie szkoły w terminie od 1 marca 2015 r. do 31 marca 2015 r. w godzinach 800 – 1500.
  5. Wyniki postępowania rekrutacyjnego będą podane do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na tablicy informacyjnej w szkole listy dzieci przyjętych do szkoły, zawierającej ich imiona i nazwiska, uszeregowane w kolejności alfabetycznej oraz najniższą liczbę punktów, która uprawnia do przyjęcia lub informację o liczbie wolnych miejsc.
  6. Jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego szkoła będzie nadal dysponować wolnymi miejscami Dyrektor Szkoły przeprowadza postępowanie uzupełniające, które powinno zakończyć się do końca sierpnia 2015 roku.
  7. Wszelkich informacji dotyczących rekrutacji uczniów do klas pierwszych udzielamy w sekretariacie szkoły lub telefonicznie -  44 732 37 31.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma