Dzień Ziemi 2015

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » Rok szkolny 2014/2015 » Dzień Ziemi 2015

Dzień Ziemi 2015

Tegoroczny Dzień Ziemi obchodzony był na całym świecie pod hasłem - „Z energią zmieńmy źródła” i poświęcony był promocji odnawialnych źródeł energii i efektywności energetycznej.

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole odbyły się w piątek 24 kwietnia. Z tej okazji Wiktor Chimiak z klasy Vb przedstawił uczniom swoją prezentację multimedialną poświęconą rodzajom energii, a następnie uczniowie klasy VIb zaprezentowali przedstawienie o problemach energetycznych naszego społeczeństwa, które przygotowali pod opieką pani Marii Fajer.
Tego dnia uczniowie wzięli też udział w akcji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dzieci, Młodzieży i Osób Starszych "eKo-eno" pod hasłem: Przynieś papier i kartony - drzewek będziesz mieć miliony. W ramach akcji uczniowie wymienili makulaturę na sadzonki drzewek, które zasadzili na szkolnym placu. Każda klasa ma teraz swoje drzewko, któremu nadała imię i którym musi się sumiennie opiekować. Koordynatorkami akcji były panie Magdalena Grochowalska, Małgorzata Rucińska i Natasza Chimiak.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma