Szkoła malowania początek

Jesteś tu: » Strona główna » Szkoła malowania » Rok szkolny 2014/2015 » Szkoła malowania początek

Szkoła malowania początek

Grafika jest kolejnym warsztatem pracy twórcy plastycznego, z którym zapoznają się najmłodsi uczestnicy zajęć z klas I - III w szkole malowania.

Techniki graficzne to proste metody uzyskiwania odbitek takich samych motywów. Artyści poszukują specjalnego rodzaju kreski, aby osiągnąć zamierzony efekt. Wykorzystując różne narzędzia, a co za tym idzie techniki rysunkowe, często dochodzą do własnych rozwiązań. Linie łatwo zauważyć, nie trzeba się nawet zanadto rozglądać, bo już w lustrze widać rzęsy, brwi, włosy, proste i wijące się.
Wiadomo  też, że każdy człowiek ma niepowtarzalne linie papilarne na opuszkach palców, linie na wewnętrznej stronie dłoni, dzięki którym można go rozpoznać.
Kontury i odbitki dłoni człowieka pojawiły się już na ścianach jaskiń w odległych prehistorycznych czasach. W celu  poznania siebie nawzajem przeprowadziliśmy podobne zajęcia malując  rękoma. Była świetna zabawa… A co dalej? Obserwujcie kolejne fotoreportaże  z naszych zajęć.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma