Jesteś tu: » Strona główna » Dzień Dziecka

Podobno dzieci na całym świecie
bywają niegrzeczne czasem,
lecz to nie u nas, nie w naszej szkole -
to gdzieś za górą, za lasem.

W poniedziałek 1 czerwca 2015 r. zorganizowany został w naszej szkole Dzień Dziecka połączony ze Świętem Sportu. Tego dnia na dzieci czekało wiele atrakcji i niespodzianek.
Po uroczystym otwarciu Święta Sportu przez panią dyrektor Bożenę Nowik odczytany został Apel Olimpijski. Następnie Marysia Sakrajda z kl. IIIc i Dominika Natkaniec z kl. IIIa zaprezentowały się w samodzielnie wymyślonych układach tanecznych. Po tańcu nadszedł czas na pokazy zapaśnicze w wykonaniu zawodników Atletycznego Klubu Sportowego. Warto dodać, iż zapaśnicy są absolwentami naszej "piątki" i tu właśnie zaczęła się ich przygoda z tym sportem. Ich umiejętności i sprawność zachwyciła widzów oglądających pokaz.
Kolejnym punktem programu były rozgrywki w mini piłkę ręczną dla uczniów klas IV i w piłkę nożną dla drugoklasistów. W czasie rozgrywek sportowych zawodnicy byli gorąco dopingowani przez swoich kolegów i koleżanki z klasy. Wielką atrakcją tego dnia była loteria fantowa - los kosztował tylko 1 zł, a każdy wygrywał! Chętni uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie oddając strzały do balonów z karabinka do Paintballa. Po tych sportowych atrakcjach uczniowie zajadali się kiełbaskami dostarczonymi przez zaprzyjaźnioną Masarnię "Bieniek".
Ale największa niespodzianka czekała na dzieciaki na sali gimnastycznej, która na ten dzień zamieniona została w scenę i widownię teatralną. Okazało się, że nie tylko uczniowie z "piątki" są na piątkę, ale także nauczyciele, którzy przygotowali przedstawienie o królewnie Śnieżce w wersji troszkę odbiegającej od oryginału. ;) Ale i w naszej bajce nastąpił Happy End.
Na zakończenie, po gromkich oklaskach i chwili dla fotoreporterów dzieciaki poczęstowane zostały muffinkami, które również były  dziełem nauczycieli.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma