Czwartoklasiści w Muzeum Zapałek

Jesteś tu: » Strona główna » Czwartoklasiści w Muzeum Zapałek

Czwartoklasiści w Muzeum Zapałek

W poniedziałek 25 maja 2015 r. uczniowie klasy IV c wraz z wychowawcą panią Nataszą Chimiak i panią Lidią Lisiak pojechali na wycieczkę do Muzeum Zapałek w Częstochowie.

Dzieci obejrzały maszyny wykorzystywane do produkcji zapałek oraz film na temat całego procesu produkcyjnego. Zobaczyły też film z lat 20. XX wieku nakręcony kamerą na korbkę z pożaru jaki zniszczył fabrykę zapałek. Podziwiali również rzeźby z zapałek i wspaniałą kolekcję pudełek. Wszystkim w muzeum bardzo się podobało. Następnie klasa pojechała do zamku w Olsztynie koło Częstochowy. Tam odbył się piknik, a potem uczniowie zdobyli górę, na której znajdują się pozostałości  zamku. Wycieczka pozostanie jeszcze długo w pamięci czwartoklasistów.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma