Trzecioklasiści na Piastowskim Szlaku

Jesteś tu: » Strona główna » Trzecioklasiści na Piastowskim Szlaku

Trzecioklasiści na Piastowskim Szlaku

W dniach 28 i 29 maja uczniowie klasy IIIa i IIIc odbyli niezapomnianą podróż SZLAKIEM PIASTOWSKIM.

Pierwszego dnia podróży trzecioklasiści zwiedzili Toruń - miasto pogranicza, charakteryzujące się ciekawą historią i oryginalną architekturą. Podczas zwiedzania z przewodnikiem miasta, którego Starówka wpisana jest na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, podziwiali między innymi: Ratusz Staromiejski, Dwór Artusa, Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, ruiny Zamku Krzyżackiego, Pomnik Mikołaja Kopernika coraz  wspaniały Kościół św. Jana. Toruń zwany jest też „miastem Mikołaja Kopernika”. Aby uszczknąć choć trochę z jego pasji uczniowie udali się na seans w Centrum Popularyzacji Kosmosu czyli do Planetarium.
Z Torunia młodzi turyści pojechali do Kruszwicy, z którą związana jest jedna z najpopularniejszych legend o Popielu. Weszli na  Mysią Wieżę, z której roztacza się wspaniała panorama Jeziora Gopło, a następnie udali się do uroczego zamku w Kobylnikach, gdzie spędzili noc.
Drugiego dnia po śniadaniu uczniowie pojechali do Biskupina ,gdzie zwiedzali rezerwat archeologiczny. Oprócz  zwiedzania czekała na nich wielka atrakcja – sami spróbowali zapomnianych umiejętności w warsztacie pradawnych  ozdób.

Kolejnym punktem programu było Gniezno, gdzie znajduje się Katedra -  miejsce koronacji pierwszych królów polskich. Tutaj też spoczywają szczątki pierwszego polskiego męczennika - św. Wojciecha, dziś patrona miasta.
Po dwóch dniach pełnych przygód i niezapomnianych wrażeń uczniowie cali i zdrowi wrócili do Piotrkowa, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma