Znajdź właściwe rozwiązanie

Jesteś tu: » Strona główna » Konkursy, akcje, programy » Znajdź właściwe rozwiązanie

Znajdź właściwe rozwiązanie

Od kilku lat nasza szkoła zaangażowana jest w realizację programu profilaktyki palenia tytoniu pt. „Znajdź właściwe rozwiązanie”

Celem głównym programu jest: Zapobieganie paleniu tytoniu wśród młodzieży szkolnej

Celami szczegółowymi programu są:

Zwiększenie wiedzy w zakresie szkodliwości dymu tytoniowego

Kształtowanie umiejętności dbania o zdrowie własne i swoich bliskich

Kształtowanie postaw asertywnych związanych z unikaniem czynnego i biernego palenia tytoniu

W programie uczestniczą uczniowie klas szóstych, którzy w trakcie godzin wychowawczych, na zajęciach warsztatowych, będą dowiadywać się o tytoniu, szkodliwości palenia, sztuce opierania się presji palenia, odpowiedzialności za własne zdrowie.

Organizatorem programu jest Główny Inspektorat Sanitarny, partnerem MEN a szkolnym koordynatorem pani Maria Fajer. Realizować program z uczniami będą wychowawcy klas przy współpracy nauczyciela przyrody.

Liczymy na pomoc rodziców i opiekunów w walce z tym nałogiem.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma