Nie pal przy mnie proszę

Jesteś tu: » Strona główna » Konkursy, akcje, programy » Nie pal przy mnie proszę

Nie pal przy mnie proszę

Program edukacji antytytoniowej adresowany jest do uczniów z klas I – III szkoły podstawowej.

Program edukacji antytytoniowej opracowany w Instytucie Matki i Dziecka przez zespół autorów: Janusza Szymborskiego, Witolda Zatońskiego, Aldonę Sito, Ewę Łukasik, Magdalenę Korzycką - Stelmach i Agnieszkę Małkowską.

Głównym celem programu jest uświadomienie dzieciom, że palenie tytoniu jest szkodliwe dla zdrowia oraz wykształcenie u nich świadomej umiejętności skutecznego radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni palą w ich obecności.
Cele szczegółowe:
Uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia.
Wykształcenie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie.
Uświadomienie, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia.
Uwrażliwienie na szkodliwość dymu papierosowego.
Omówienie problemu biernego palenia.
Wykształcenie u dzieci umiejętności asertywnego reagowania wobec osób, które przy nich palą papierosy.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma