Szkoła z prawami dziecka

Jesteś tu: » Strona główna » Wydarzenia » Rok szkolny 2013/2014 » Szkoła z prawami dziecka

Szkoła z prawami dziecka

W roku szkolnym 2013/14 nasza szkoła wzięła udział w III edycji akcji UNICEF Szkoła z prawami dziecka.

W ramach akcji uczniowie wzięli udział w cyklu lekcji poświęconych tematyce praw dziecka. W oparciu o specjalnie opracowane materiały edukacyjne dzieci dowiedziały się czym są prawa dziecka, jak rozumieć poszczególne zapisy Konwencji o prawach dziecka, gdzie szukać pomocy w sytuacji, gdy ich prawa są łamane. Zadaniem dzieci i młodzieży było wybranie spośród lokalnej społeczności osób najbardziej zaangażowanych w propagowanie i ochronę ich praw. Podczas uroczystego Dnia Dziecka uczniowie odznaczyli „Gwiazdą Szeryfa Praw Dziecka” cztery osoby z najbliższego otoczenia. Tytuł Szeryfa Praw Dziecka otrzymali: pani dyrektor Bożena Nowik, pani Agnieszka Turniak, pani Wiesława Kwiecień oraz pan Jarosław Jaworski. To wyróżnienie ma szczególną wartość, bo jest przyznane przez dzieci, które same zdecydowały, kto najbardziej dba o ich interesy.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma