Happening w "piątce"

Jesteś tu: » Strona główna » Szkoła malowania » Rok szkolny 2013/2014 » Happening w "piątce"

Happening w "piątce"

Kończąc zajęcia  Szkoły Malowania  chcieliśmy przybliżyć uczniom naszej szkoły działania artystyczne przyjmujące  różnorodne formy, które czasami trudno ująć w określone ramy czy zasady. Do takich działań należy happening.

Jest on zwykle wydarzeniem artystycznym, wykorzystującym naturalne otoczenie i reakcje widzów. ,,Wyjście” ze sztuką do ludzi nie odwiedzających muzeów.
Podobnie jak Christo, właściwie Christo Javacheff, bułgarski artysta słynny ze swoich licznych opakowań - emballage. Christo z udziałem setek pomocników opakowywał olbrzymimi płachtami kolorowej folii czy materiału formy krajobrazu – np. 2 kilometry skalistego wybrzeża w Australii, mosty w Paryżu czy Reichstag w Berlinie. A kto jest bardzo ciekawy niech zobaczy w internecie uznane już na całym świecie zdjęcia prac tego artysty.
My opakowaliśmy nasz plac zabaw i szkolny korytarz… Zaskoczyliśmy nie tylko uczniów… Popatrzcie na fotoreportaż .

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma