Szkoła Malowania

Jesteś tu: » Strona główna » Zajęcia pozalekcjne » Szkoła Malowania

Szkoła Malowania

"Zgłębiaj sztukę, która jest nauką i naukę, która jest sztuką".

Instruktor: Iwona Sobańska

logo MM
 Celem zajęć jest przygotowanie najmłodszych:

·         Do odbioru sztuki zarówno dawnej jak i współczesnej realistycznej i abstrakcyjnej, a przez to często niezrozumiałej i niedocenianej.

·         Poznania własnych zdolności i ich świadomego, ukierunkowanego rozwoju.

·         Rozwijania inwencji twórczej dzieci i młodzieży.

·         Włączenia sztuki we własne, osobiste życie, umiejętność praktycznego wykorzystania pozyskanej wiedzy i zróżnicowanych technik plastycznych.

·         Realizacja potrzeb własnych, grupy, społeczności lokalnej, szkoły w odniesieniu programu wychowawczego szkoły.

Aby pozyskać umiejętność posługiwania się językiem sztuki, dzieci uczestniczą w uroczystych wernisażach i spotkaniach z artystami; twórcami naszego regionu, kraju i świata. Wykonują szkice na podstawie prac uznanych już mistrzów. W programie zajęć  ważne miejsce zajmuje samodzielna twórczość członków grupy i rozwijanie indywidualnych predyspozycji.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma