Cała Polska czyta dzieciom

Jesteś tu: » Strona główna » Konkursy, akcje, programy » Cała Polska czyta dzieciom

Cała Polska czyta dzieciom

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom".

Głównym celem programu jest zwiększenie poziomu świadomości jak ważne jest głośne czytanie dzieciom od najmłodszych lat. Zgłosiliśmy sie do udziału w kampanii, aby rozwijać zainteresowania czytelnicze wśród dzieci. Większość naszych dotychczasowych działań na stałe trafiła do harmonogramu imprez szkolnych (spotkania z przedstawicielami różnych zawodów, tydzień głośnego czytania, kiermasz używanych książek – „Książka za grosik”). Dotychczasowy udział szkoły w akcji sprawił, że biblioteka odnotowała wzrost wypożyczanych książek. W tym roku szkolnym nasze działania rozpoczęliśmy od zachęcenia rodziców klas pierwszych do udziału w akcji (wrzesień). W październiku odwiedził nas policjant, który przeczytał dzieciom fragment bajki „O zaklętym królewiczu” i przypomniał podstawowe zasady ruchu drogowego.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma