„Tablica za makulaturę. Zbierajmy makulaturę- oszczędzajmy lasy”

Jesteś tu: » Strona główna » „Tablica za makulaturę. Zbierajmy makulaturę- oszczędzajmy lasy”

„Tablica za makulaturę. Zbierajmy makulaturę- oszczędzajmy lasy”

Akcja „Tablica za makulaturę. Zbierajmy makulaturę- oszczędzajmy lasy” jest prowadzona przy współpracy z Urzędem Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i ma na celu kształtowanie ekoświadomości dzieci i młodzieży.

Szkoła po uzbieraniu odpowiedniej liczy punktów otrzymuje tablicę interaktywną lub inny sprzęt poprawiający zaplecze multimedialne szkoły. Punkty zliczane są następująco:

1 kilogram makulatury to 1 punkt,

1 kilogram opakowań typu PET to 3 punkty,

1 kilogram tektury to 0,5 punktu.

Uczniowie naszej szkoły zbierają makulaturę, tekturę i opakowania pet. Makulatura i tektura muszą być zważone, natomiast wszystkie surowce muszę być podpisane. Jeżeli paczka nie jest podpisana idzie na ogólne konto klasy lub szkoły. Punkty liczone są sposobem przedstawionym powyżej. Klasy rywalizują ze sobą i na koniec roku szkolnego trzy najlepsze klasy zostają nagrodzone. Natomiast najaktywniejsi uczniowie zostają wyróżnieni.

Koordynatorami akcji są Małgorzata Rucińska, Anna Eksman i Natasza Chimiak i to do nich należy kierować wszelkie pytania.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma