Koło Młodego Historyka

Jesteś tu: » Strona główna » Zajęcia pozalekcjne » Koło Młodego Historyka

Koło Młodego Historyka

"Historia magistra vita est".

Prowadząca: Marta Chojnacka

Historia jako przedmiot nauczania rozpoczyna się już w klasie IV. Uczniowie na tym poziomie rozpoznają swoje zainteresowania i możliwości. Program zajęć kółka jest  tak skonstruowany, aby po pierwsze rozbudzał zainteresowania najmłodszych członków kółka, po drugie poszerzał wiedzę uczniów na temat historii Piotrkowa Tryb., stwarzał im możliwości pokazania swoich osiągnięć. Zajęcia naszego kółka najczęściej odbywają się poza szkołą. Młodzi historycy poznają dzieje naszego miasta zwiedzając muzeum, Stare Miasto, zamek, a raczej pałac w Bykach, cmentarze m.in. rzymsko-katolicki, a także żydowski; czytając legendy o Piotrkowie i zapoznając się ze zwyczajami ludowymi w regionie.

Zdobytą wiedzę młodzi historycy wykorzystają w II semestrze przygotowując prezentację na temat historii i legend Piotrkowa dla swoich koleżanek, kolegów, rodziców i nauczycieli lub biorąc udział w międzyszkolnym konkursie z historii Piotrkowa Tryb. Przygotowując inscenizację uczniowie mają możliwość wykorzystania swojej wiedzy i umiejętności z innych przedmiotów: min. języka polskiego, przyrody, plastyki i techniki. Powszechnie wiadomo, że uczeń głównie zapamiętuje to, gdzie był, co widział, co robił i o czym rozmawiał.

Zapraszam chętnych do udziału w zajęciach.

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2014"

Robocamp Megamatma