Dzień Edukacji Narodowej to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 r. Potocznie dzień ten zwany jest Dniem Nauczyciela.
W tym roku uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyły się 12 października. Na akademii, która odbyła się z tej okazji, uczniowie słowami wierszy i piosenek wyrazili wszystkim nauczycielom wdzięczność oraz podziękowali za trud i wysiłek włożony w nauczanie i wychowanie.
Akademię przygotowali uczniowie klas czwartych pod kierunkiem wychowawców pani Zofii Dąbrowskiej, pani Joanny Kopki i pani Ewy Wojtasik.